Kullanım Koşulları, siz ve Bilgetoplum arasında yapılan yasal bir sözleşmedir. Bilgetoplum tarafından sağlanan hizmetleri kullanmanız, burada yazılı tüm koşulları kabul etmiş olduğunuz anlamına gelmektedir. Bilgetoplum bu sözleşmenin içeriğinde zaman içerisinde güncellemeler yapabilir. Bu güncellemeleri takip etmek de sizin sorumluluğunuzdadır. Hizmetleri kullanmaya devam etmenizle, değişikliklerin tümünü kabul ettiğiniz varsayılır.

Bu web sitesi bilgi amaçlı kullanımlar için size sunulmuştur. Bu siteye erişerek ya da bu siteyi kullanarak bu Kullanım Koşullarını ve Gizlilik Politikamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul etmiyorsanız bu siteyi kullanmamalısınız.

Aksi belirtilmediği takdirde bu site sizin kişisel ve ticari olmayan kullanımınız için tasarlanmıştır ve hizmetler bu şart altında sizlere sunulmaktadır. Sitenin sağladığı hizmetlerin hiçbiri sizin tarafınızdan değiştirilemez, kopyalanamaz, aktarılamaz, teşhir edilemez, ifa edilemez, çoğaltılamaz, yayınlanamaz, lisans verilemez, bunlardan başka işler türetilemez, devredilemez, ya da satılamaz.

Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizin gizliliği ile kullanıcı hesabınız altındaki tüm işlemler sizin sorumluluğunuz altındadır. Bilgetoplum, kullanıcı adınızın ve şifrenizin yetkisiz kullanımı sonucu ortaya çıkan kayıplardan sorumlu değildir. Ayrıca veritabanımızın kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilmesi sonucu oluşan bilgi hırsızlığından dolayı bilgetoplum sorumluluk kabul etmez.

Sayfalarımız içerisinde çeşitli amaçlarla başka sitelere bağlantılar içerebilir. Bilgetoplum bu sitelerin içeriğinden, içeriğindeki değişikliklerden sorumlu değildir. Bu sitelerin kullanım koşullarını okumak ve bunlara uymak sizin sorumluluğunuzdadır.

Bilgetoplum'u yasadışı hiçbir amaç için kullanamazsınız.

Bilgetoplum hizmetlerini, bu hizmetlere zarar verecek, devre dışı bırakacak, kapasitesini aşacak veya bozacak şekilde kullanamazsınız, başkalarının bu hizmetleri sağlıklı olarak kullanmasını engelleyemezsiniz. Bilgetoplum kaynaklarına hiçbir şekilde yetkisiz erişim girişiminde bulunamazsınız, bunları değiştiremez, silemez, herhangi bir yolla ele geçiremez ve dağıtamazsınız. Bilgetoplum yetkisiz olarak değiştirilen içerikten ve gönderilen bilgilerden sorumlu değildir. Kişisel bilgileriniz hiçbir şekilde üçüncü taraflara verilmez. Ancak yasal zorunluluk hallerinde, kişisel bilgileriniz ilgili kişi ve/veya kurumlara açıklanabilir.